is_реклам:

пошук, категорії та ін. показати ▼

книга On web typography by Jason Santa Maria

<small>книга</small>  On web typography by Jason Santa Maria
автор опубліковано

В своїй книзі On web typography Jason Santa Maria висвітлив свої погляди, досвід і практичні поради про те як необхідно взаємодіяти із шрифтами. Книга буде корисною для читання не тільки дизайнерам та поліграфістам, але для людей які розробляють різного роду програмне забезпечення (web, mobile чи desktop). Ось деякі поради автора.

Поради для поліпшення вашої типографіки

  • Коли сумніваєтесь, зробіть це більше. Це рідко вірно в дизайні, але автор виявив дану особливість при проектуванні для екрану. Помилка робить ваш шрифт занадто великий, а не занадто малий у цьому випадку.
  • Створіть ієрархію. Шрифт втілює те, що ви хочете сказати вашим дизайном, і це створює і підтримує структуру вашого сайту. Використовуйте контраст, розмір, колір і розміщення, щоб створити систему проектування, з пріоритетністю контенту направляючи ваших читачів.
  • Шукайте якісні гарнітури шрифтів. Так само, як купуючи свіжі інгредієнти це є хороший спосіб, щоб приготувати смачну їжу, знаходячи якісні шрифтові гарнітури — є кроком до хорошого оформлення тексту. Ці шрифти можуть бути не тільки у відкритому доступі, але ці гарнітури частіше більш універсальні і багатші.
  • Обмежте вашу палітру одним або двома шрифтами. З досвіду автора, чим більше використовується гарнітур в дизайні, тим слабкіше стає дизайн.
  • Компонуйте serif і sans serif. Притаманні структурні відмінності додають корисну контрастність, і у вас, все ще, залишиться достатньо опцій для стилізації різних видів текстових елементів.
  • Використовуйте відповідні лапки і апострофи. Це легко пропустити і легко забути, особливо коли ваш контент переміщається з текстового редактора в систему, що замінює належні лапки. Перевірте і перепровірте, що у вас поставлені відповідні лапки, особливо на заголовки і великого розміру написи.
  • Охоплюйте простір. Простір для читання, як простір, щоб дихати. Місце не заповнене текстом і зображеннями часто є більш важливим, ніж те що із ним. Прогалини дають очам час на відпочинок, відволіктись, і переорієнтувати себе.
  • Тестуйте знову і знову. Ви не можете гарантувати, що ваш текст виглядатиме скрізь однаково, але ви можете переконатися, що він є розбірливим та доступним. Як мінімум, переконайтеся, що у вас є запасний план, коли ваші шрифти не завантажились.

Наведено за матеріалами автора, тому якщо зацікавив даний пост, ось посилання на придбання книги On web typography на сайті видавництва.

схоже за тегами

Залишити коментар:

UA TOP Bloggers