пошук, категорії та ін. показати ▼

Програміст-професіонал

Програміст-професіонал
автор опубліковано

Хто ж це — програміст-професіонал? Чим програміст-професіонал відрізняється від звичайного кодера? Як стати професіоналом в програмуванні, і якими основними рисами треба володіти для цього?

Єдина характерна риса програміста-професіонала — це особиста відповідальність. Професіонал сам відповідає за свою кар’єру, планування, керування термінами, помилки і кваліфікацію. Професіонал не перекладає відповідальність на інших.

Якщо Ви професіонал, то Ви самі відповідальні за свою кар’єру. Ви відповідальні і за самоосвіту, і за те, щоб йти в ногу з часом і технологіями. Надто багато програмістів думають, що освіта — це проблема роботодавця. На жаль, це зовсім не так. Ви думаєте, лікарі так роблять? Чи адвокати? Ні, вони удосконалюються в свій вільний час і за свої власні кошти. Вони витрачають значну частину свого особистого часу на читання тематичних журналів. Вони йдуть в ногу з часом. І Ви маєте робити так само. Стосунки між Вами і Вашим роботодавцем чітко прописані в контракті. Коротко — він вам платить, Ви робите роботу добре.

Професіонали відповідають за свій код. Вони не випускають його до тих пір, доки він не працює як потрібно. Тільки подумайте про це. Як Ви можете вважати себе професіоналом, якщо Ви збираєтесь випустити код, в якому не впевнені? Професіонали очікують, що тестери не знайдуть помилок взагалі, тому що вони самі дуже добре протестували код перед опублікуванням. Звичайно, тестери щось знайдуть, бо ніхто не є ідеальним. Але професійне прагнення — робити так, щоб їм не було що знаходити.

Професіонали працюють в команді. Вони беруть відповідальність за результат всієї команди, а не тільки за свою частину. Вони допомагають один одному, навчають один одного і навчаються один у одного, прикривають один одного в разі потреби. Якщо у когось в команді проблеми, інші приходять на допомогу, знаючи, що в наступний раз на його місці може опинитися він сам.

Професіонали не можуть терпіти довгих списків помилок. Величезний список помилок — це трагедія безпорадності. Дійсно, в більшості проектів необхідність системи трекінга помилок — симптом недбалості. Тільки дуже великі проекти мають мати настільки великі списки помилок, що без автоматизації ніяк не обійтися.

Професіонали не створюють хаосу. Вони гордяться своєю кваліфікацією. Вони підтримують код в чистоті, добре структурованим, таким, щоб його можна було легко читати. Вони є послідовниками стандартних і загальноприйнятих практик. Вони ніколи не метушаться. Уявіть, що Ви в стані клінічної смерті парите над своїм тілом, над яким працює кардіохірург. У хірурга дуже жорстке обмеження по часу — він має встигнути все зробити до того, як насос системи життєзабезпечення не пошкодить Вам надто багато клітин крові. Як би Ви хотіли, щоб він діяв? Хотіли б Ви, щоб він вів себе як типовий розробник, в метушні, сіючи хаос? Хотіли б Ви почути «Я виправлю це наступного разу»? Чи Ви б хотіли, щоб він був стриманим і спокійно робив свою роботу якомога краще? Ви віддаєте перевагу хаосу чи професіоналізму?

Професіонали відповідальні. Вони відповідають за свою кар’єру. Вони відповідають за свій дії. Вони відповідають за рівень своєї кваліфікації. Вони не порушують свої принципи під тиском дедлайну. І навіть навпаки — під сильним тиском вони тільки ще сильніше притримуються правил, знаючи, що саме так — вірно.

схоже за тегами

Залишити коментар:

UA TOP Bloggers