is_реклам:

пошук, категорії та ін. показати ▼

8 байок про найкрутіших програмістів планети

8 байок про найкрутіших програмістів планети
автор опубліковано

Програмістом бути круто,  це знають усі.
Але серед крутих програмістів є найкрутіші.
Які змінили хід програмістської історії.
То що зробило цих хлопців крутими і які ми знаємо байки про них?

Тім Бернерс-Лі — батько інтернету
Людина, яка створила паралельну реальність

Тім Бернерс-Лі

Ця людина є творцем найбільшого IT-проекту 20-го століття — мережі Інтернет. Він вигадав гіпертекстовий протокол, обмін посиланнями, створив перший web-сервер і навіть перший браузер. Цікаво, що перший гіпертекстовий браузер називався WorldWideWeb і був створений для комп'ютера NeXt, створенням якого займався Стів Джобс в той час, коли не працював в Apple.

Спочатку інтернет призначався для обміну і консолідації наукової інформації в рамках ЦЕРН — Європейської організації з ядерних досліджень. Найперший веб-сайт з'явився за адресою info.cern.ch в 1991 році. Цей же сайт став першим інтернет каталогом , тому що сам Бернерс-Лі підтримував на ньому список інших доступних сайтів, яких було дуже небагато.

Сергій Брін — творець Google
Помилково поповнив англійську мову новим дієсловом

Сергій Брін

Сергій Брін народився в Москві і переїхав з родиною в США, коли йому було 6 років. Свого друга і співзасновника Google Ларрі Пейджа він зустрів у Стендфордського університеті. Але друзями вони стали тільки після того, як знайшли спільні інтереси та захоплення.

Компанія Google була заснована в 1998 році, для запуску компанії засновникам вдалося зібрати цілий мільйон доларів. У 2009 році Сергій Брін і Ларрі Пейдж увійшли в топ-10 наймогутніших людей на планеті за версією журналу Forbes.

Цікаво, що найвідоміший у світі пошуковик отримав свою назву в результаті помилки — Брін і Пейдж просто неправильно написали слово Googol (число, в десятковій системі числення, зображуване одиницею з 100 нулями). Зараз в американській англійській є дієслово «to google», яке означає шукати щось за допомогою пошукової системи Google. Дієслово було визнане найбільш часто вживаним словом в 2002 році і включене в Оксфордський словник в 2006-му.

Незважаючи на те, що Google — цілком «земний» пошуковик, він має спеціальний інтерфейс Клінгонською мовою (вигаданою мовою інопланетян з серіалу «Зоряний шлях») на той випадок, якщо інопланетяни раптом захочуть вийти на зв'язок.

Стів Возняк — співзасновник Apple
Довічний працівник

Стів Возняк

Співзасновник Apple Стів Возняк (Steve Wozniak, повне ім'я Stephan Gary Wozniak) — друга за популярністю людина в компанії після Стіва Джобса.

Возняк — геніальний програміст, інженер від Бога. По суті, саме він створив персональний комп'ютер. Термін існував і раніше, але комп'ютери стали дійсно персональними тільки в 1975 році, коли за справу взялися два Стіва — Джобс і Возняк — вони створили спочатку Apple I, потім Apple II. Цікаво, що саме Возняк (правда, з подачі свого друга Джобса) створив гру Arkanoid для компанії Atari, причому зробив це всього за чотири дні. Було це в 1976 році.

Стів Возняк і зараз продовжує офіційно числитися в штаті Apple і навіть отримує зарплату, незважаючи на те, що вже давно не має до компанії ніякого відношення. «Я ніколи не залишав офіційний список співробітників Apple», — розповів Возняк в одному з інтерв'ю. При цьому він залишається відданим фанатом «яблучної» продукції.

Білл Гейтс — засновник Microsoft
Виявився поганим провісником майбутнього

Білл Гейтс

Білл Гейтс — програміст, бізнесмен, творець компанії Microsoft, яка розробила найпопулярнішу в світі комерційну операційну систему, а також найвідоміший пакет офісних програм Microsoft Office. Гейтс вже в дитинстві передбачав, що стане мільйонером, коли йому буде 30 років. Він майже вгадав і став мільярдером в 31.

Свою першу програму Гейтс продав, коли йому було всього 17 років, - це був електронний розклад для його школи. Вартість угоди становила 4200 доларів.

Компанія, яку він організував в 1975 році, називалася Micro-soft - це слово втратило дефіс тільки два роки опісля. Справжня популярність прийшла до Microsoft в 1980 році, коли вона отримала великий контракт від IBM на встановлення операційної системи MS-DOS на нові комп'ютери компанії. Саме Гейтс запозичив у Стіва Джобса ідею графічного інтерфейсу операційної системи, за що останній серйозно на нього образився.

Незважаючи на свій інтелект і безумовну технічну підкованість, Гейтс прославився також і своїми невірними передбаченнями майбутнього комп'ютерної індустрії. Так, в 1981 році він сказав, що навряд чи кому-небудь коли-небудь буде потрібно більше 640 кілобайт пам'яті в персональному комп'ютері. У 2004 році він пророкував повне вирішення проблеми зі спамом протягом двох років, а одного разу сказав, що його компанія ніколи не зробить 32 -бітну операційну систему.

Ілля Сегаловіч — співзасновник компанії «Яндекс»
Зробив цілу пошукову машину з Біблії

Ілля Сегаловіч

Багато хто добре знають співзасновника «Яндекса» Аркадія Воложа, людини публічної. Ілля Сегаловіч, також співзасновник вітчизняного пошуковика, завжди був скромним і не любив уваги до своєї персони. Золотий медаліст, чудовий математик і програміст, благодійник, саме Сегаловіч був ідейним творцем прототипу «Яндекса», розробником того самого пошукового «движка», серця самого головного інструменту компанії «Яндекс».

Ілля Сегаловіч — шкільний друг Аркадія Воложа, співпрацював з ним у всіх проектах, які Волож засновував до «Яндекса». Цікаво, що в основу «Яндекса» ліг написаний Сегаловічем пошук по базі патентів, а потім і по Біблії, що враховував морфологію російської мови. Втім, робота з Біблією, за словами Сегаловіча, виявилася простим завданням, в порівнянні з тим, що було потрібно для створення пошуку по всьому Інтернету — по нескінченному безлічі документів.

Сегаловічу належить і ідея назви — «Яндекс». Спочатку вона була скороченням від слів Yet Another Index (ось, ще один каталог). Зараз «Яндексу» належить більше 60% пошукового ринку Росії, він є п'ятим за величиною пошукачем на планеті і в області пошуку співпрацює навіть з Apple. «Яндекс» є першою технологічною компанією з Росії, що вийшла на біржу Nasdaq.

Бьорн Страуструп — винахідник мови С++
Ускладнив життя програмістам, але зробив їх багатшими

Бьорн Страуструп

Бьорн Страуструп (Bjarne Stroustrup) прославився створенням однієї з найпоширеніших на сьогоднішній день комп'ютерної мови С++. Цікаво, що нова мова була створена ним для власної зручності, оскільки жоден з наявних на той момент аналогів йому не підходив. Страуструп почав створювати мову в 80-х роках, вже до 1985 вона стала популярниою, і підтримувалася і розвивалася тільки силами свого творця. Міжнародний стандарт мови С++ був прийнятий тільки в 1998 році.

Цікаво, що в мережі досі є жартівливе інтерв'ю з Бьорном, в якому він, крім іншого, нібито стверджує, що створив мову, щоб зробити професію програміста престижною і менш доступною. Нібито комп'ютерні мови тоді були простими, і в програмування йшли всі кому не лінь. Бьорн, створивши мову складнішою, зробив програмістів високооплачуваною елітою. Самі програмісти, читаючи це інтерв'ю, частенько загадково посміхаються.

Лінус Торвальдс — творець Linux
Не дослухається до критики експертів

Лінус Торвальдс

Найпопулярніша у світі вільно розповсюджувана операційна система почала з'являтися у вигляді покращень до ОС Minix, якою в 1991 році почав користуватися Лінус Торвальдс. Він почав з написання емулятора терміналу і вже у вересні 1991 року виклав першу версію нової операційної системи в мережу для загального завантаження.

Цікаво, що іменитий професор Ендрю Таненбаум, творець тієї самої Minix ОС, в пух і прах розкритикував Лінуса за рішення, які той використовував при проектуванні. Втім, виявилося, що рішення Торвальдса виявилися правильними і пройшли перевірку часом. Minix тепер вже майже ніхто не пам'ятає, зате Linux знають у всьому світі. У 2006 році в ядрі операційної системи Linux було всього 2 % коду, написаного особисто Линусом, і тим не менш, так як в написанні програми брали участь декілька тисяч чоловік, цей внесок в програму залишався найбільшим. Сам Лінус досі є найбільшим авторитетом, який приймаює рішення щодо того, код якого з програмістів в результаті увійде в основну версію операційної системи.

Марк Цукерберг — творець Facebook
Відмовився від роботи у великих компаніях і виявився правим

Марк Цукерберг

Марк Цукерберг — творець найпопулярнішої соціальної мережі в світі. Перша версія мережі, запущена в 2004 році, була призначена тільки для випускників коледжу і називалася Thefacebook.

Незабаром з назви мережі пропав артикль, вона стала відкритою і доступною для всіх. Ходять чутки, що Цукерберг — дальтонік і найкраще бачить синій колір, і, можливо, саме тому інтерфейс Facebook — синій.

Деякі великі компанії, наприклад, Microsoft і AOL, намагалися заманити Цукерберга до себе на роботу ще тоді, коли він, навчаючись у школі, створив програму, здатну вивчати музичні смаки користувачів. Ймовірно, він зробив правильний крок, коли не погодився піти найманим працівником, адже до 23 років Цукерберг став наймолодшим у світі мільярдером.

Незважаючи на солідний стан, Цукерберг, як правило, з'являється на публіці в простій сірій футболці з логотипом Facebook, виправдовуючись тим, що дуже зайнятий і це економить йому час вранці.

Інформація взята з digit.ru

схоже за тегами

Коментарів 4

  1. Iryna пише: Відповіcти

    прикольно!!! досить інформативно і цікаво))))

  2. Anna пише: Відповіcти

    Это действительно крутые ребята, талантливые, как не крути)

  3. Тіна пише: Відповіcти

    Так то вже не байки, а реальні історії життя про ідеї сродної праці, про те, що зажди треба слухати своє серце – займатися тим, що тобі до душі)

  4. Відколи це Яндекс став відчизняним?

Залишити коментар:

UA TOP Bloggers