is_реклам: http://zdorovja.in.ua/

пошук, категорії та ін. показати ▼

книга Чистий Код – створення, аналіз і ..

<small>книга</small> Чистий Код – створення, аналіз і ..
автор опубліковано

Даний пост є відгуком на книгу Роберта Мартіна - Чистий код. Створення, аналіз і рефакторинг а також продовженням теми піднятої у пості математика проти лінгвістики.

Дана книга складається з трьох частин.
У першій частині викладаються принципи, патерни і прийоми написання чистого коду; наводиться великий обсяг прикладів коду. Друга частина складається з практичних сценаріїв наростаючої складності. Третя частина книги - концентроване вираження її суті. Вона складається з однієї глави з переліком евристичних правил і «запахів коду», зібраних під час аналізу.

В даному посібнику наводиться багато прикладів, які розглядаються з різних напрямків: зверху вниз, знизу вгору і навіть зсередини. Також Ви дізнаєтесь багато нового про здавалось б прості речі. Більше того, навчитеся відрізняти хороший код від поганого, і як перетворити поганий код в хороший.

Коротко про роботу Роберта можна сказати наступне:
Книги по мистецтву не обіцяють зробити із Вас художника. Все що вони можуть - познайомити вас з прийомами, інструментами і думками інших художників. Ця книга теж не обіцяє зробити з Вас хорошого програміста або сформувати у вас "почуття коду", але вона допоможе зрозуміти як мислять хороші програмісти, які прийоми і інструменти вони застосовують у своїй роботі

Книга читається дуже легко і в результаті старі речі Вам уже бачаться по новому. Зокрема мені дуже сподобались розділи присвячені іменуванню змінних, функцій, об'єктів і принципів роботи із ними. Наприклад автор рекомендує не перенавантажувати функції вхідними параметрами, правило F1: дуже багато аргументів говорить що функції повинні мати невелику кількість аргументів, і краще за все коли аргументів взагалі не має, а от функції із чотирма і більше аргументами є досить сумнівними, із чим важко не погодитись. Або ж G20: імена функцій повинні описувати виконувану дію, і ще багато різних корисних правил описано в книзі.

Хотілось б іще додати, що всі шматки коду наведені на Java, для тих хто не знайомий із нею читання книги не буде проблемою, адже приклади настільки ясні, що певно людина яка знає англійську і програмування на базовому рівні зможе зрозуміти їх. Автором пропагаднується ідея того що код повинен читатись як книга зверху вниз, і по ходу читання формується цілісна картина роботи того коду що читаєш.

Тож за наявності вільного часу рекомендую Вам прочитати цю книженцію. Більше детальну інформацію про книгу можна взяти на сайті ozon.ru

схоже за тегами

1 коментар

  1. Я обов’язково прочитаю цю книжку! Дякую за пораду!

Залишити коментар:

UA TOP Bloggers