is_реклам:

пошук, категорії та ін. показати ▼

Iнструмент перо в PS – шлейф і зірки

Iнструмент перо в PS – шлейф і зірки
автор опубліковано

Продовжуємо роботу над нашим зображенням яку ми почали в попередньому уроці "ЕФЕКТ ДИМУ (ІМЛИ) ЗАСОБАМИ PHOTOSHOP".

3. Ефект світлового шлейфа в Photoshop

Теперь створимо шлейф з допомогою інструмента Перо (Pen Tool -P ). Із цим інструментом згруповано також наступні допоміжні інструменти:

"Перо" (Pen Tool) – використовується, щоб одразу намалювати кривую. Ви можете клацати мишею і тянути, щоб малювати криву з ходу. Нічого, якщо крива не получилась з першого разу, всі її точки можна відредагувати в подальшому.

"Добавити вузлову точку" (Add Anchor Point Tool) – використовується якщо Ви хочете долучити проміжну точку до кривої яка вже існує.

"Видалити вузловую точку" (Remove Anchor Point Tool) – використовується якщо Ви хочете вилучити проміжну точку з кривої яка вже існує.

"Конвертувати вузловую точку" (Convert Point Tool) – використовуйте для конвертування і переміщення вузлових точок, а також зміни їх направляючих ліній:

  1. Клацніть на будь-якій точці кривої, щоб перетворити її в кутову точку.
  2. Клацніть і переміщуйте будь-яку кутову точку, щоб крива пройшла плавно через точку.
  3. З зажатою клавішею Ctrl Ви можете переміщувати вузлові точки.
  4. Клацніть на кривій, щоб керувати направляючими лініями вузлових точок, розташованих на вибраному сегменті кривої.

3.1. Коли Ви трішки освоїтесь із інструментом, намалюйте плавну криву, таку, як, наприклад, на малюнку. Поки що наш шлейф існує як контур (Path), і ми збираємось добавити йому сіяння.

3.2. Створюєм новый пустий слой више слоя з текстом (Ctrl+Shift+N) і вибираємо його.
3.3. Вибираємо інструмент кисть (Brush Tool - B). Клацніть правою кнопкою і встановіть параметри: діаметр = 3 рх, твердість (Hardness) = 100%. Колір переднего плану (Foreground Color) вибираємо білий.
3.4. Вибираємо Перо (Pen Tool - P) і, клацнувши правою кнопкою по контуру, вибираємо команду "Обведення контуру…" (Stroke Path…) із меню. Вибираємо інструмент кисть (Tool = Brush), ставимо галочку "Імітація нажиму" (Simulate Pressure) і клацаємо Ok. Тепер намальована крива обведена пензлем по контуру. Залишилось сховати сам контур.
3.5. Ховання контуру:

  1. Відкрийте вікно "Контури" (Paths) (меню Вікно>Контури/Window>Paths).
  2. Клацніть на сірій області вікна з контурами, щоб сховати контур з шлейфом.

3.6. Тепер зробимо сіяння нашого шлейфу. Перейдіть в вікно зі слоями (меню Вікно>Слої/Window>Layers), клацніть правою кнопкою миші, пункт меню "Режими накладання" (Blending Options). В вікні виберіть розділ "Зовнішнє сіяння" (Outer Glow) і встановіть колір з кодом #16b5e5. Розмір (Size) рівний 5. Клацаємо Ok.

4. Ефект іскр

Вибираємо слой з шлейфом і використовуємо інструмент пензель (Brush - B) діаметром 1-4 пікселів, щоб намалювати точки вздовж ліній. Результат на малюнку:

5. Ефект розмитого сіяння

Добавимо трішки динаміки в зображення:
5.1. Клацніть правою кнопкою миші на слої з шлейфом у вікні зі слоями, виберіть команду «Створити дублікат слоя…» (Duplicate Layer…), нажміть Ok.
5.2. Тепер у нас два однакових слої, тому шлейф виглядає яскравіше. Виберіть нижній (оригінальний) слой і добавте фільтр: меню Фільтр>Размиття>Размиття в русі(Filter>Blur>Motion Blur) з параметрами: кут/angle = -30, зміщення/distance = 40.
5.3. Змініть непрозорість (Opacity) поточного слою з ефектом до 40%. Результуючий ефект практично нульовий, але мені здається, що він надає деяке відчуття руху зображенню. Тепер картинка виглядє так:

6. Ефект зірки

Долучимо зорі до нашого зображення. Для початку створимо одну просту зірку і застосуємо до неї деякі ефекти. Процес створення показаний на малюнку:

6.1. Стоврюємо новий слой і вибираємо його (Ctrl+Shift+N).
6.2. Встановлюємо колір переднього плану (Foreground Color) як білий.
6.3. Встановлюємо параметри пензля: діаметр 3 рх, жорсткість (Hardness) = 100%.
6.4. З допомогою Пера (Pen Tool - P) малюємо вертикальную лінію довжиною 100 рх.
6.5. Клацаємо правою кнопкою миші і вибираємо команду "Обводка контура…" (Stroke Path…) із меню. Встановлюємо інструмент пензель (Tool = Brush), ставимо галочку "Імітувати нажим" (Simulate Pressure) і нажимаємо Ok. Теперь у нас є вертикальна лінія. Сховайте контур.
6.6. Продублюйте слой (Ctrl+J).
6.7. Поверніть новий слой на 90 градусів (меню Редактувати>Трансформація>Поворот / Edit>Transform>Rotate) (спочатку виберіть інструмент переміщення (Move Tool - V)).
6.8. Об'єднайте два слої (меню Слої>Об'єднати слої / Layer>Merge Down)
6.9. Продублюйте слой із зіркою (Ctrl+J).
6.10. Поверніть новий слой на 45 градусів (меню Редактувати>Вільна трансформація / Edit>Free Transform, дальше – крутіть зірку з зажатою клавішею Shift до потрібного положення).
6.11. Зменшіть новий слой до 70% (меню Редактувати>Трансформація>Масштаб / Edit>Transform>Scale, потім вкажіть відсоток у верхній панелі і нажміть Enter)
6.12. Знову об'єднайте два слої в один (меню Слої>Об'єднати слої / Layer>Merge Down).
6.13. Зменшіть зірку до 40%.
6.14. Скопіюйте властивості слоя зі шлейфом у слой із зіркою. Для цього виберіть слой із шлейфом, клацніть правою кнопкою миші на цьому слої в вікні зі слоями, команда "Скопіювати стиль слоя" (Copy Layer Style), потім виберіть слой із зіркою, клацніть правою кнопкою миші на цьому слої у вікні зі слоями, команда "Вклеїти стиль слоя" (Paste Layer Style). Далі відкрийте вікно властивостей слою (клацніть правою кнопкою миші, пункт меню "Режими накладання" (Blending Options)), перейдіть в разділ "Зовнішне сіяння" (Outer Glow) і встановіть размір (Size) рівним 2. Далі Ok.
6.15. Зірка готова. Копіюйте слой кілька разів (Ctrl+J) і розміщуйте зірки в потрібних місцях.

Результати та Висновки

Як бачимо ми зробили досить цікаве зробаження з використанням попередньої заготовки та за допомогою інструмента перо. Також Ви можете експерементувати із фоном, текстом та іншими деталям зображення і в результаті отримаєте щось такого роду

схоже за тегами

Залишити коментар:

UA TOP Bloggers